Faaliyetlerimiz

ZİRVELER

SOSYAL SORUMLULUK

KARİYER GELİŞİM

ULUSLARASI PROJELER

GİRİŞİMCİLİK

THE BOSS

This is a great place to tell people more about yourself and peak their interest.

For more info, they can follow you on social in a click.

 • White LinkedIn Icon
 • White Twitter Icon
 • White Google+ Icon

ZİRVELER

 Yaklaşan Etkinlikler 

SOSYAL SORUMLULUK

Sosyal sorumluluk kişi ve kurumların toplumun genel çıkarlarını geliştirecek ve koruyacak eylemlerde bulunmasıdır. Marmara Üniversitesi İşletme Kulübü olarak sosyal sorumluluk projelerine çok önem vermekteyiz. Toplumun her kesitinden insana ulaşmak, bilinçlendirmek ve destekte bulunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

KARİYER GELİŞİM

Komite hedefimiz; öncelik kulüp üyelerimize olmak üzere Marmara Üniversitesi öğrencileri ve ulaşabildiğimiz tüm üniversite öğrencilerine kendilerini geliştirme ve yeni bir bakış açısı kazandırma imkanı sağlayan eğitimler, vaka çalışmaları ve mülakat simülasyonları organize etmek. Eğitimler teorik ve pratik eğitimler olarak 2 başlıkta değerlendirilmekte. Teorik eğitimlerle ilerleme kaydederken pratik eğitimlerin kazandıracağı tecrübelerle öğrencileri iş hayatına hazırlamayı amaçlıyoruz.

ULUSLARARASI PROJELER

Dünyayı farklı açılardan görmemizi amaçlarken, değişime açık bireyler olmamıza da katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Komitemiz bünyesinde;

-Yurt içi ve yurt dışı proje yazımı nasıl yapılır, önemli hususlar nelerdir öğrenmeyi ve proje yazımı eğitimi vermeyi hedefliyoruz.

-Yurt içi konferansların takibi ve katılımının sağlanıp bu deneyimin yaşanması oldukça önemli.

-Yurt dışına açılmış Türk markalarının liderlerin, yöneticilerin bizlerle bu zorlu süreçleri paylaşmaları için çalışmalar yapmaktayız.

GİRİŞİMCİLİK

Girişimcilik komite üyeleriyle günümüz dünyasına hızlı uyum sağlamak adına girişim/sosyal girişim projeleri üreterek bunları melek yatırımcılara sunacağız ve kendi projemizi hayata geçirmeye çalışacağız. Bunlar dahilinde Türkiye'deki sayılı girişimcileri okulumuza getirerek onların deneyimlerini bizlere aktarmasını sağlayacağız.

İstanbul’da ki tüm üniversiteli öğrencilere kapılarımızı açarak Girişimcilik yarışması yapmayı planlıyoruz. Bu yarışmada ünlü girişimciler jüri olarak Girişimleri değerlendirecek. Birinci olan yarışmacıya projesini gerçekleştirmek için gerekli sermaye sağlanacaktır.

 • Career Steps #1
  Airmeet
  10 May 12:00
  Airmeet
  Career Steps; alanında uzman konuşmacıların kariyer hikayelerini katılımcılarla buluşturmayı amaçlayan bir Marmara İşletme Kulübü projesidir. Sen de ilham arıyorsan, kariyer basamaklarında nasıl ilerleyeceğinle ilgili kafan karışıksa bizimle 10 Mayıs’ta buluşabilirsin. 🤘🏻
  Paylaş
 • Kariyerde Sen Zirvesi
  Airmeet
  08 May 11:00 – 16:50
  Airmeet
  Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Kariyerde Sen Zirvesi farklı sektörlerin öncü firmalarından üst düzey yöneticileri 8 Mayıs tarihinde online platformda bir araya getirecektir. Katılımcılarımıza kariyer planlamalarında yardımcı olacak ve farklı bakış açıları kazandıracaktır.
  Paylaş